Календарне планування

вівторок, 12 серпня 2025 р.

 

Урок математики, 6 клас

Тема. Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами.

Мета:

·       навчальна: продовжити формувати вміння та навички учнів розв’язувати приклади на всі дії зі звичайними дробами; підготувати учнів до контрольної роботи;

·       розвивальна: розвивати здатність правильно і лаконічно висловлювати свою думку, міркування, встановлювати зв’язки; розвивати культуру мовлення учнів, інтерес до предмета; формувати вміння аналізувати, обґрунтовувати відповідь; розвивати компетентність учнів на уроці;

·       виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання; любов до рідного краю; виховувати толерантність, старанність, охайність, дружбу.

Тип уроку: формування навичок і вмінь.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

ІІ. Вступна частина. Мотивація навчальної діяльності

Друзі, минулого року ми підсумовували свої знання з теми «Всі дії зі звичайними дробами з однаковими знаменниками». Пропоную подивитися деякі фрагменти нашого уроку. (слайд №2).

https://www.facebook.com/groups/1177263903199002/permalink/1385875359004521/?rdid=yLNcfScrbSzbJZ9D&share_url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fshare%2Fp%2F15UEtfUmer%2F

Перш, ніж ми попрацюємо над девізом сьогоднішнього уроку, хочу наголосити вам ще раз про безпеку в інтернет мережах.(слайд №3)

Отже, давайте створимо девіз нашої сьогоднішньої роботи за допомогою слів: слухаємо, відповідаємо, працюємо, чітко, пишемо, уважно, дружньо, швидко  (слайд №4)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Актуалізація опорних знань.

На жаль,  війна триває. Наші односельці боронять кордони батьківщини, але насамперед, вони боронять свої домівки, рідне село. Давайте помандруємо сьогодні нашими рідними Перепільчинцями (слайд №5). «Моя маленька Батьківщина. Найкраща в світі сторона. До тебе я з доріг прилину. Благословенная земля.»

 Оскільки подорож буде математична, то виконання кожного завдання самооцінюєте за критеріями:

все зрозуміло,виконую завдання самостійно – 4б

зрозуміло, але не можу виконувати завдання без підказки – 3б

зрозуміло, можу виконувати завдання за зразком – 2б

можу лише переписувати за чужим зразком – 1б

1)   Наступний об`єкт знаходиться на відстані  від 3 км.

Яке правило використали? (слайд 6)

 

Отже, діти, наш місцевий храм. Саме тут матері та дружини молять Всевишні Сили про повернення їх рідних додому живими та неушкодженими. (слайд 7). «Господи, многії літа подай. Захисти від лиха, весь наш рідний край»

 

2)    Завдання  на множення звичайних дробів (слайди 8;9;10)

А) 5; Б)  16; В) 5/16; Г) 5/8

А)31/2; Б) 22/10; В) 21/5; Г) 1

Знайти число  якого становить 200м. Яке правило використовуємо?

Ми знаходимося біля пам`ятника загиблих у Другій світовій війні, які також захищали свою Батьківщину від ворогів (слайд 11) « Хто не шанує та не знає минулого, той не вартий майбутнього»

3)    Перш, ніж дізнаємося, куди прямуємо далі, попрацюємо за кюаркодом над завданнями про взаємнообернені числа (слайд 12)

«Будинок культури – штаб культурного розвитку села» (слайд 13)

4)Далі попрацюємо над діленням звичайних дробів, аби дістатися наступного місця нашої подорожі (слайд 14;15):

А)1/5; Б) 11/5; В) 5/6; Г) 1

А)1/2; Б) 2;  В) 1/3; Г) 11/2

(слайд 16) ФАП – штаб міцного здоров’я «В здоровому тілі- здоровий дух».

5)Робота з підручником (завдання на відповідність) №413 – по варіантах (слайд 17)

Отже, наша школа - штаб розумових відкриттів та досягнень «Не махай на все рукою, не лінуйся, а учись. Все, чого навчишся в школі, знадобиться ще колись»(слайд 18)

6)(слайд 19;20) Гра «Золота лихоманка». Знайти в класі розв`язок по діях, систематизувати дії, щоб відкрити запис на дошці.

Першого дня в їдальні  видали  кг яблук, а другого – на  кг менше, ніж першого. Скільки кілограмів яблук видали за два дні разом?

V. Підсумок :

1. слово «ДЯКУЮ» (слайд 21)

2. підводимо підсумок самооцінювання

VI. Домашнє завдання:

 Виконати завдання за кюаркодом(слайд 22)   або опрацювати матеріал за посиланням(слайд 23) https://naurok.com.ua/test/zvichayni-drobi-ta-di-nad-nimi-povtorennya-382181.html

Використані матеріали за посиланнями:

https://naurok.com.ua/konspekt-uroku-z-matematiki-u-6-klasi-na-temu-rozv-yazuvannya-vprav-na-vsi-di-zi-zvichaynimi-drobami-371201.html

https://vseosvita.ua/library/konspekt-uroku-rozviazuvannia-vprav-na-vsi-dii-zi-zvychainymy-drobamy-809767.html

https://learningapps.org/view32188690

https://learningapps.org/view2784586

https://naurok.com.ua/test/zvichayni-drobi-ta-di-nad-nimi-povtorennya-382181.html

 

Немає коментарів:

Дописати коментар